Charbel Music Ensemble - Zespół Muzyki Dawnej

Radosław Koper

skrzypce i altówka

Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie altówki prof. Zbigniewa Friemana (1994). Umiejętności instrumentalne doskonalił także na kursach mistrzowskich pod kierunkiem Melos Quartett w Stuttgarcie (1993) oraz kursach kameralnych w Łańcucie i Hochschule fur Musik Hannover.

W 2013 roku uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych Uniwersytetu Muzycznego im. Fr. Chopina w Warszawie. Pracował na stanowisku adiunkta na Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym UMFC w Białymstoku, gdzie prowadził zajęcia w klasie altówki oraz literaturę muzyczną i studia orkiestrowe.

Jest także muzykiem orkiestrowym Opery i Filharmonii Podlaskiej. Od czasu ukończenia studiów czynnie uczestniczy w życiu muzycznym Podlasia a także współpracuje z wieloma orkiestrami i zespołami m. in. z Kwartetem Podlaskim, Kwartetem Andante, Consort 415, Diletto, Chanajki.

W roku 2004 otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wkład w rozwój polskiej kultury muzycznej i promocję kultury województwa podlaskiego, natomiast w roku 2014 został uhonorowany odznaką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Radosław Koper