Charbel Music Ensemble - Zespół Muzyki Dawnej

Rafael Gabriel Przybyła

obój barokowy, obój d'amore, obój da caccia

Urodził się w Bielsku-Białej. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie oboju prof. Jerzego Kotyczki oraz Teorię Muzyki na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki. Czterokrotny stypendysta Dartington International Summer School oraz wielu kursów muzyki dawnej u Paula Goodwina, Alfredo Bernardiniego, Bruce Haynesa, Franka de Bruine i Ku Ebbinge. Jest pierwszym polskim absolwentem Royal Academy of Music w Londynie w klasie oboju barokowego prof. Sophii McKenna – Dyplom Postgraduate Studies RAM.

Jako I oboista współpracował z: Concerto Polacco, Harmonia Sacra, Arte dei Suonatori, Collegium Viridimontanum. Był również I oboistą Orkiestry Barokowej Unii Europejskiej (EUBO) i uczestniczył w europejskich trasach koncertowych prowadzonych przez R. Goodmana i L. U. Mortensena.

Współpracował z dyrygentami: Philippe Herrweghe, Andrew Parrottem, Joshuą Rifkinem, Jean-Claude’m Malgoire’m, Zubinem Mehtą, Helmuthem Rillingiem, Markiem Strynclem.

Od 2005 roku jest oboistą zespołu Musicae Antiquae Collegium Varsoviense Warszawskiej Opery Kameralnej. Dokonał wielu nagrań (CD, Polskie Radio, BBC, Telewizja Polska, Telewizja POLONIA). Prowadzi klasę oboju barokowego w AM w Łodzi i ZSM im. Fr. Chopina w Warszawie (Bednarska).

Rafael G. Przybyła gra na kopii oboju Paula Paulhahna z 1720 roku, którą wykonał słynny budowniczy instrumentów Paul Hailperin.